Ważne: Nie wolno zmienić pacjenta na innego pacjenta na umówionej wizycie (w zakładce Terminarz / edycja pacjenta). W takim przypadku, należy umówić od nowa wizytę. Dane wprowadzonego już do systemu pacjenta należy edytować wchodząc w zakładkę Pacjenci. Aktualizację danych pacjenta należy wykonywać z poziomu zakładki Pacjenci. Nie należy aktualizować danych pacjenta z poziomu zakładki Terminarz
Menu -> Pacjenci
W celu otwarcia listy pacjentów należy wejść do sekcji Pacjenci znajdującej się po lewej stronie ekranu. Po jej otwarciu dane poszczególnych osób widoczne są w jego centralnej części. W celu dodania pacjenta do bazy należy kliknąć przycisk Dodaj pacjenta, natomiast w celu edycji danych pacjenta widocznego na liście należy kliknąć przycisk z symbolem ołówka znajdujący się na końcu aktywnego wiersza. Kliknięcie w numer telefonu pacjenta lub jego adres email umożliwia nawiązanie kontaktu z pacjentem (wysłanie SMS, emaila lub połączenie telefoniczne).
Po wykonaniu jednej z powyższych czynności otwiera się sekcja zawierająca dane pacjenta (w przypadku edycji), lub miejsce na ich uzupełnienie (w przypadku nowych pacjentów). Oprócz danych podstawowych takich jak dane osobowe i teleadresowe w kolejnych sekcjach uzupełnić można również Dokumenty NFZ (informacje o legitymacji emeryta-rencisty, karcie DILO lub EKUZ). W zakładce Informacje dodatkowe można przypisać pacjentowi indywidualny Kod rabatowy, Uwagi oraz sprawdzić przypisany Numer kartoteki.
ZMIANA NUMERU PESEL
Ważne: wprowadzony niepoprawnie numer pesel można zmienić wylogowując się (jak zaloguje nasz automatycznie) i zalogowaniu na api.aurero.com w Pacjenci -> edycja pacjenta (nie można na app.aurero.com - pesel tu jest wyszarzony)
DODAWANIE PACJENTA (app.aurero.com)
Po wybraniu Dodaj pacjenta (jak na pierwszym zrzucie ekranu), wprowadzone informacje należy potwierdzić klikając przycisk Zapisz.
Po kliknięciu w ikonę + przy nazwisku pacjenta, pod aktywnym wierszem pojawiają się przyciski, dzięki którym można wykonać dodatkowe akcje.
Kartoteka Pacjenta - zawiera w sobie Dane pacjenta, zakładkę Wizyty, oraz zakładkę Dokumentacja medyczna.
Poniżej znajdują się przyciski szybkich akcji : Umów wizytę, Drukuj plan wizyty, Drukuj historię choroby, Drukuj kopertę.
Dokumenty - Menu edycji oraz dodawania dokumentu wyglądają identycznie. Dodanie dokumentu możliwe jest po przeciągnięciu odpowiedniego dokumentu do sekcji Twój plik lub po wyborze odpowiedniego pliku z komputera oraz wprowadzeniu jego nazwy i ewentualnie dodatkowych uwag. Możesz także powiązać dokument z konkretną wizytą lub badaniem klinicznym.
Dokument zostaje dodany do repozytorium pacjenta po kliknięciu przycisku Zapisz.
Upoważnienia - Po kliknięciu otwiera Listę osób upoważnionych do uzyskania informacji o stanie zdrowia pacjenta i wglądu w jego dokumentację wraz z możliwością edycji.
Przycisk Dodaj osobę upoważnioną umożliwia dodanie kolejnych upoważnień do konta pacjenta.
Dodaj dostęp online - przycisk umożliwia sprawdzenie, czy z kontem pacjenta połączone jest konto użytkownika platformy Lekarz.Center. Po kliknięciu przycisku Dodaj dostęp online i wpisaniu adresu email oraz imienia i nazwiska możliwe jest utworzenie konta na platformie dla wskazanego pacjenta.
Tagowanie pacjentów
Dzięki tej funkcji oznaczysz pacjentów zgodnie z wcześniej ustaloną definicją danego taga.
Aby włączyć możliwość “tagowania” pacjentów należy :
w Menu Zarządzanie -> Ustawienia główne -> Użytkownicy zmienić odpowiednio uprawnienia.
W edycji wybranego użytkownika wybieramy odpowiednią rolę i z listy uprawnień w katalogu Pacjenci zaznaczamy nowe uprawnienie:
Tagi pacjenta- podgląd
Tagi pacjenta - zarządzanie
zapisujemy zmiany.
Aby ustawić tagi dla organizacji (musimy mieć włączone uprawnienie Tagi pacjenta- zarządzanie), a następnie:
w Menu Zarządzanie -> Personalizacja systemu pojawi się aktywna zakładka Tagi pacjentów
Wyświetli się lista dostępnych tagów, jeśli chcesz dodać nowy tag skorzystaj z przycisku Dodaj tag w prawym górnym rogu ekranu.
Jeśli dodając lub edytując pacjenta w Informacjach dodatkowych dodasz tagi przypiszą się one do karty pacjenta :
Tagi automatycznie dodadzą się w trakcie tworzenia wizyty*:
A następnie będą widoczne z poziomu Terminarza:
Możesz także filtrować Terminarz pod kątem otagowanych pacjentów:
UWAGA:
Usunięcie taga z listy tagów spowoduje usunięcie powiązań z pacjentami, którzy mieli przypisany ten tag
Ustawienie taga jako ”nieaktywny” nie usuwa powiązań, ale blokuje możliwość dodania taga po raz kolejny np. dla nowo dodawanego pacjenta
* Proszę pamiętać, aby przy rezerwacji wizyty - dodawaniu nowego pacjenta przy użyciu opcji Dodaj pacjenta koniecznie podawać najpierw nazwisko, potem imię tj Kowalski Jan (a nie Jan Kowalski).
Zmiana statusu wizyty powinna być możliwa po zatwierdzeniu - wyedytowaniu danych pacjenta (nawet jeśli nie mają Państwo tam nic do wpisania - jeśli jest to nowy pacjent) - po wykonaniu edycji pacjenta i zapisaniu (zatwierdzeniu) w ten sposób pacjenta
FAQ
Jak usunąć pacjenta?
Dodanego raz pacjenta nie można usunąć.
Jeśli w systemie są dwa lub więcej kont tego samego pacjenta, prosimy aby scalić pacjentów zgodnie z instrukcją https://support.aurero.com/a/solutions/articles/60000803842?lang=pl
Jeśli potrzebują aby nie były widoczne w systemie dane pacjenta, proszę wyszukać pacjenta w zakłace Pacjenci i w razie potrzeby zmienić w systemie imię i nazwisko pacjenta na np Pacjent Anulowany2 w pola imię, nazwisko: Usunięty1, nr tel 000000000, usunąć dane z innych pól, klinąć przycisk Zapisz
W jaki sposób mogę zaktualizować adres email pacjenta dla konta w Portal pacjenta?
Zakładka pacjenci https://app.aurero.com/patients/list Lista pacjentów - na danym pacjenci klknąć edycja
Otworzy się panel pacjenta. W bocznym menu należy kliknąć w Wiećej -> Konto w Poralu pacjenta
Otworzy się Lista użytkowników Lekarz Center. Należy skopiować adres mail.
Następnie należy otworzyć ponownie zakładka pacjenci https://app.aurero.com/patients/list Po wydzukaniu danego pacjenta, kliknąć w przycisk edycja, uzupełnić adres email i zapisać dane pacjenta
Jak wyedytować lub usunąć numer pesel pacjenta?
Obecnie można edytować numer pesel po zalogowaniu się na strone api.aurero.com (jeśli system zaloguje automatycznie, proszę wylogować się i zalogować ponownie)
Po otworzeniu strony api.aurero.com należy wejść w zakładkę pacjenci
Po wejściu w zakładkę pacjenci, wyszukaniu pacjenta, jest możliwość edycji pacjenta - zmiany numeru pesel lub usunięcia numeru pesel - w wypadku kiedy chcemy usunąć numer pesel trzeba dodać inną metodę weryfikacji np paszport lub dowód osobisty (podany numer dowodu lub paszportu może być fikcyjny - system pozwala na podanie fikcyjnego numer paszportu lub dowodu)